»Sončne elektrarne po navadi zavzamejo veliko prostora, vendar pa lahko to površino porabimo za kaj drugega. V tem primeru se tu pasejo ovce, poleg tega manjši del sistema služi kot kmetijski fotovoltaični sistem, kjer Univerza za trajnost in življenje raziskuje, kakšen vpliv ima fotovoltaični sistem na tla in pridelek ter kateri negativni in pozitivni vplivi nastajajo pri tem. Tu gojijo denimo sojo, piro in pšenico.«
»Aktivno komuniciramo z ministrstvom ob izgradnji malih fotovoltaičnih sistemov v povezavi s hranilniki energije.«
»Vetrne elektrarne v primerjavi s sončnimi zahtevajo veliko manj prostora. Za eno je potrebnega 40 x 70 metrov površine, pri čemer se ta prostor ob dokončanju zmanjša na 30 x 30 metrov.«
»Letos verjetno še ne bomo čutili neposrednega učinka sončne elektrarne, saj moramo pogledati, koliko bo znašal rezultat, izplen iz sončne elektrarne. V naslednjem letu pa bo to že upoštevano v novih predlaganih cenah v elaboratih.«
»Posebnost te sončne elektrarne je, da gre za kombinacijo pridobivanja sončne energije in kmetijstva. Pod temi sončnimi paneli, kot vidite, se pasejo ovce. Sončna elektrarna se razteza na 12 hektarjih.«
»Postavitev sončne elektrarne, kljub temu da ni več sheme neto meritev in da velja nov sistem obračuna omrežnine, približno enako privlačna, kot je bila prej.«
»Lastniki sončnih elektrarn nismo samooskrbni, to je prvo dejstvo.«
»Zaradi pričakovanega izjemno povečanega števila vlog za priklop sončnih elektrarn se spreminja končni rok za vključitev v sistem neto meritev oz. net meteringa.«
»Pozdravljamo to, da uredba o podrobnejših pravilih urejanja prostora za umeščanje fotonapetostnih naprav in sprejemnikov sončne energije, ki začne veljati v soboto, kljub obvezi postavitve sončne elektrarne za velike strehe predvideva izjeme, kjer teh posegov ne bi bilo smiselno izvajati.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju